اختطاف و تجاوز گروهی بر یک دختر خردسال در جوزجان

اختطاف و تجاوز گروهی بر یک دختر خردسال در جوزجان

  
مادری با دختر ۱۳ساله‌اش برای چندمین بار به فرماندهی پولیس جوزجان آمده است تا علیه کسانی‌که بر حاجیه تجاوز گروهی کرده‌اند شکایت درج کنند. اما تاکنون هیچ نتیجه‌یی بر این تلاش‌ها مترتب نبوده است.

به گزارش خبرگزاری شهروند از سلام وطندار، مادر حاجیه می‌گوید، افراد تفنگدار وابسته به چاری رئیس فرمانده محافظت عامۀ سرپل نخست دختر او را اختطاف و سپس به‌صورت بی‌رحمانه و به‌شکل گروهی به او تجاوز می‌کنند. اکنون این مادر می‌گوید که اگر به داد او رسیدگی نشود خودش را در برابر دروازۀ ولایت جوزجان آتش می‌زند.


حاجیه، دختری که قربانی تجاوز گروهی شده است، به‌درستی نمی‌تواند حرف بزند و در میان اشک و گریه ناله سر می‌دهد: «نابودم کردند.»
داکتر حفیظ‌الله جمشیدی رئیس صحت عامۀ جوزجان نیز می‌گوید، پس از آزمایش‌های صحی روی حاجیه ثابت شده که او مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.


با این حال، مغفرت صمیمی مسئول ولایتی کمیسیون حقوق بشر در ولایت‌های جوزجان، سرپل و فاریاب با ابراز نگرانی از این موضوع و عدم رسیدگی به شکایت خانوادۀ حاجیه، می‌گوید که دوام این وضعیت افق را برای زنان این سرزمین تیره و تار ساخته است.
اما مولوی لطف‌الله عزیزی والی جوزجان، به خانوادۀ حاجیه اطمینان می‌دهد که فرد مجرم به‌زودی دستگیر می‌شود و به سزای اعمالش می‌رسد.


مسئولان امنیتی جوزجان نیز از تلاش‌ها برای بازداشت عاملان این رویداد خبر می‌دهند اما تاکنون فردی در پیوند به این رویداد بازداشت نشده است.
از سویی هم، چاری رئیس فرمانده محافظت عامۀ سرپل می‌گوید، او خود در صدد بازداشت سربازی است که حاجیه را مورد تجاوز جنسی قرار داده است اما خودش به هیچ‌وجه در قضیۀ تجاوز دست ندارد.